KARADENİZ BÖLGESİ’NİN İLK VE TEK TRAP-SKEET ATIŞ POLİGONU’NUN AÇILIŞINA SAYILI GÜNLER KALDI

Çarşamba Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek Trap-Skeet Atış Poligonu tamamlandı. 30 Ekim Pazar günü saat 09.00’da “Açılış Şampiyonası- Cumhuriyet Kupası” ardından 16.00’da  gerçekleşecek Açılış Töreni ile poligon hizmete girecek.

Çarşamba Belediyesince yapımı tamamlanarak Çarşamba’ya  kazandırılan Karadeniz’in ilk ve tek Trap-Skeet Atış Poligonu olma özelliğini taşıyan poligon, 30 Ekim Pazar günü gerçekleşecek şampiyona ile açılacak. Farklı illerden gelen 40 sporcu da şampiyonada yarışacak. Saat 09.00’da başlayacak şampiyonanın ardından, 16.00’da Trap-Skeet Atış Poligonu’nun açılış  töreni gerçekleşecek.

Karadeniz’de ilk

Sporun her dalında Çarşamba’da yatırımlarının devam ettiğini kaydeden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 43 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Karadeniz’in ilk ve tek Trap-Skeet Atış Poligonu’nun Çarşamba için büyük değer olduğunu ifade etti.

Başkan Doğan, “Çarşamba’mız atıcılık sporuna meraklı bir ilçe. Çarşamba Belediyesi olarak 43 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirdiğimiz  “Trap-Skeet Atış Poligonu”muz, Karadeniz Bölgemizde ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Poligonumuz sayesinde atıcılık sporu ile ilgilenen sporseverlerimiz güvenli ve huzurlu bir şekilde atış çalışmalarını ilçemizde gerçekleştirebilecekler. Farklı illerden birçok sporsever, poligonumuza gelerek antrenmanlarını yapabilecek, düzenlenen müsabakalarda yarışma imkanı bulabilecekler. Çalışmalarımız tamamlandı. Trap-Skeet Atış Poligonumuz, 30 Ekim Pazar günü saat 09.00’da gerçekleşecek “Açılış Şampiyonası- Cumhuriyet Kupası”  ile hemşehrilerimizin ve sporseverlerimizin hizmetinde olacak. 16.00’da Trap-Skeet Atış Poligonumuzun açılış törenini gerçekleştireceğiz. Farklı illerden birçok sporcumuz da açılış için ilçemizde bulunacak. Güzel bir şampiyona gerçekleştirmeyi umuyoruz. Sporun her dalında, ilçemize yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyoruz. Hem kentimiz hem de bölgemiz açısından büyük bir değer. Tüm sporseverlerimizi açılışımıza bekliyoruz” diye konuştu.

 

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.