Başkan Doğan’a 2 proje için tam yetki

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Toplantısı’nda, yüzme havuzu ve Tekstil Kent projelerini hayata geçirileceğinin müjdesini verdi ve meclisten yetki aldı.
Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Şehrimizde insanların bir yüzme havuzu talepleri var. Bir yatırımcı bulabilirsek işletmenin daha düzgün olacağını düşünüyorum. Bunu yapmak isteyen arkadaşımıza yanında bir hali saha planlayalım. Böyle bir yatırım yapmak isteyen yatırımcılara kapımız açık.Yap, işlet, devret modeliyle yaparız, bu sayede Çarşambamızın hem yüzme havuzu ihtiyacını karşılamış oluruz hem de bir yatırımcımız burada istihdam sağlamış olur. Ama hiçbir yatırımcı çıkmazsa ileride biz yapmayı planlıyoruz, ancak önceliği yatırımcılara verdik” dedi.


Çarşamba’da tekstil sektöründe yaklaşık bin kişinin çalıştığını ve şartlarını iyileştirmek istediklerini söyleyen Başkan Doğan “Çarşamba’da tekstil işi yapan firmalar var ve yaklaşık bine yakın insanımız çalışıyor. Çalışılan şartlar hem çalışanın çalışması açısından hem de yatırımcının yatırım yapması açısından çok elverişli şartlar değil. Çarşamba’da kadınlarımızın çalışmakla alakalı isteklerinin bizim için bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Beyyenice Mahallesi’nde yapacağımız Tekstil Kent projesinde bir de kreş oluşturalım, kreşte insanların ilkokul çağına kadar çocuklarına biz bakalım, evlerine ekmek götürsünler. 3 bin kişiye kadar bir istihdam alanı oluşturmayı hedefliyoruz.”şeklinde ifade etti.
 

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.