ÇARŞAMBA “GELECEĞE NEFES” OLUYOR

Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Kaymakamlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları iş birliğinde, 2023 fidan toprakla buluşuyor. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde Çarşamba’da 100. Yıl Hatıra Ormanı ve Alparslan Türkeş Hatıra Ormanlarının açılışı gerçekleşiyor.  

Çarşamba’da, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde 100. Yıl Hatıra Ormanı ile “Geleceğe Nefes” olunuyor, 2023 fidan toprakla buluşuyor. Milli Ağaçlandırma Günü’nde Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nın da açılışı gerçekleşiyor.

Çarşamba Belediyesi, Çarşamba Kaymakamlığı ve Sivil Toplum Kuruluşları iş birliğinde hayata geçen ‘Ağaçlandırma Seferberliği’nde toprağa can olunuyor, Çarşamba’nın yeşil alanları da arttırılıyor.

Milli Ağaçlandırma Günü programları kapsamında; 11 Kasım Cumartesi günü, saat 11.00’de Liseler Kampüsü Bölgesinde, 100. Yıl Hatıra Ormanı Fidan Dikimi ile 2023 fidan toprakla buluşacak. Saat 12.00’de Alparslan Türkeş Hatıra Ormanın açılışı gerçekleşecek. Protokol üyeleri, Çarşambalı vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşecek programlar ile daha yeşil bir dünya için fidanlar toprakla buluşacak.

‘Cumhuriyete nefes, geleceğe nefes’

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Milli Ağaçlandırma Günü, 2019 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla ilan edilmişti. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Yeşil Vatanımız için 2023 yılında da ülkemizin dört bir köşesinde, küçük büyük demeden binlerce vatandaşımız ile fidanları toprakla buluşturacağız. Türkiye Yüzyılı’nda diktiğimiz fidanlar ile ‘Cumhuriyete nefes, geleceğe nefes’ olacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Çarşamba’mızda da Kaymakamlığımız ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile hazırladığımız programda toprağa can olacağız. 2023 fidanın ekimini gerçekleştirerek “100. Yıl Hatıra Ormanı”mızı vatandaşlarımızla birlikte Çarşamba’mıza kazandıracağız. Çarşamba Ülkü Ocakları ile birlikte Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’mızın da açılışını gerçekleştireceğiz. Yurdumuzun dört bir tarafından olduğu gibi Çarşamba’mızda da ağaçlandırma seferberliğine ortak oluyoruz. Yeşil vatan, yeşil ülke, yeşil dünya diyerek Çarşamba’mızı daha da yeşillendirmek adına çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi de toprağa can, geleceğe nefes olacağımız bu önemli programlara davet ediyorum” diye konuştu.

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.