ÇARŞAMBA’DA ÖĞRENCİLER MEZUN OLMADAN İŞ SAHİBİ OLUYOR

Çalışmaları tüm hızıyla devam eden Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nde kalifiye personel ihtiyacı Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından karşılanacak.

Çarşamba’da üretim ve istihdama büyük oranda katkı sunması hedeflenen Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikalar yükselmeye devam ediyor. Fabrikalarda çalışacak kalifiye personel ise Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yetişecek. Meslek lisesi öğrencileri istihdam garantili alanlar ile mezun olmadan iş sahibi olmayı garantiliyor.

Lise başvurusu yapacak öğrenciler, lise sonunda istihdam garantili alanlar için  Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edebilirler. İlgili alanlar ise Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ve Motorlu Araçlar Teknolojisi şeklinde.

Çarşamba OSB’ye meslek lisesinden kalifiye çalışan

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz mezun olmadan iş sahibi oluyor. Çalışan, üreten, ülke ekonomimize katkı sunan gençlerimiz; Çarşamba Organize Sanayi Bölgemizin geleceğine şekil veriyor. Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz; Çarşamba OSB'mizde faaliyet gösterecek işletmelerde istihdam edilerek ilçemizin kalkınmasına katkı sunacaklar. Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol ile meslek lisesi öğrencilerimizin; Çarşamba’mızda kurulacak Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek işletmelerde belirlenen alan ve dallarda istihdam edilmesi planlanmaktadır. Bundan sonra Çarşamba'mızın gençleri iş için farklı şehirlere göç etmek zorunda kalmayacak. Çarşamba, üretimin ve istihdamın merkezi olacak. Lise Başvurusu Yapacak Öğrencilerimiz, lise sonunda istihdam garantili alanlar için  Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edebilirler. İlgili alanlar ise Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı ve Motorlu Araçlar Teknolojisi şeklinde. İlçemize, hemşehrilerimize ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah Çarşamba’mız üretimin ve istihdamın merkezi olacak” diye konuştu.

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.