ÇARŞAMBA’DA GELENEKSEL RAHVAN AT YARIŞLARI HEYECANI YAŞANDI

Çarşamba Belediyesi, Yeşilırmak Şenliklerinin finalini Geleneksel Rahvan At Yarışları ile yaptı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışlarda, birçok farklı ilden sporcu 9 ayrı kategoride yarıştı.

Çarşamba’da Geleneksel At Yarışları heyecanı yaşandı. Birçok farklı ilden yarışmacının katıldığı yarışlarda; 103 at, 9 ayrı kategoride yarıştı. 2 Temmuz Pazar günü, Yeşilırmak Millet Bahçesi’nde gerçekleşen heyecan ve kıyasıya rekabetin eksik olmadığı yarışlar görülmeye değerdi.

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu iş birliği ile gerçekleşen Geleneksel At Yarışlarında, 2023 federasyon kuralları geçerli oldu. Toplam ödülün 189 bin TL olduğu Rahvan At Yarışlarında, yarışlar federasyon hakemleri idaresinde yapıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Geleneksel Rahvan At Yarışlarımız ile Yeşilırmak Millet Bahçemizdeydik. Yeşilırmak Şenliklerimizin finalini Geleneksel Rahvan At Yarışlarımız ile yaptık. Kıyasıya rekabet, büyük bir dostluk ortamında güzel bir yarış gerçekleşti. Farklı illerden birçok sporseverde ilçemizdeydi. İlçemizde bir geleneği yaşatıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Yarışmaya katılan sporcularımıza, izlemeye gelen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Sporun kenti Çarşamba'mızda sporu ve sporcularımızı desteklemeye, ilçemizde birçok spor müsabakası ile hemşehrilerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yarışma sonunda dereceye giren sporculara ilçe protokol üyeleri tarafından ödülleri ve kupaları takdim edildi.


İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.