ÇARŞAMBA GELENEKSEL RAHVAN AT YARIŞLARI’NDA KIYASIYA REKABET

Çarşamba’da Geleneksel Rahvan At Yarışları heyecanı yaşandı. Çarşamba Belediyesi tarafından düzenlenen yarışlarda, birçok farklı ilden sporcular kıyasıya bir rekabet içinde yarışırken farklı kategorilerde toplamda 151 bin 750 TL’lik ödül sahiplerini buldu.

Çarşamba Belediyesi, Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Çarşamba Rahvan Atlı Spor Kulübü paydaşlığında organize edilen Geleneksel Rahvan At Yarışları, 2022 federasyon kulları çerçevesinde, federasyon hakemleri idaresinde 18 Eylül Pazar günü Yeşilırmak Millet Bahçesi’nde gerçekleşti.

Kıyasıya rekabete sahne olan yarışlar ile Çarşamba’da bir geleneği yaşattıklarını ifade eden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Sporun kenti Çarşamba’mızda birçok farklı branşı desteklemeye ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Geleneksel Rahvan At Yarışlarımızı bu yıl ikinci kez düzenlemiş olduk. Kıyasıya bir rekabet yaşandı. Katılan, izlemeye gelen herkese teşekkür ediyorum. Derece elde eden sporcularımızı da tekrardan tebrik ederim. Sponsorlarımız ile birlikte güzel bir yarış organize etmiş olduk. İnşallah ilçemizde bu tarz spor organizasyonlarını düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Geleneksel Rahvan At Yarışlarında; Rahvan Baş, Rahvan Başaltı, Rahvan Büyük Orta, Rahvan Küçük Orta, Rahvan Deste, Dörtlü Taylar, Üçlü Taylar, İthal A, İthal B, Taze Beşli, İkili Taylar, Bayanlar Koşusu, Yerli Dörtnal, Arap Dörtnal ve İngiliz Dörtnal kategorilerinde farklı illerden gelen birçok sporcu toplam ödül 151 bin 750 TL için yarıştı.

Yarışma sonunda dereceye giren sporculara ilçe protokol üyeleri tarafından ödülleri ve kupaları takdim edildi.

 

 

 

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.