ÇARŞAMBA TEKSTİLKENT BÖLGEYE KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

Çarşamba Belediyesi ilçede yatırımı ve istihdamı arttırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Tekstilkent’te fabrikalar yükseliyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Tekstilkent’imiz sayesinde 2 bin 500 vatandaşımıza iş olanağı sağlıyoruz” dedi.

Çarşamba’da istihdam artmaya devam ediyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Tekstilkent bölgesinde 8 fabrikanın inşaatının devam ettiğini belirterek, “Tekstilkent’imiz toplamda 12 fabrika ile bölgemize katma değer sağlayacak” dedi.

Tekstilkent projesi ile Çarşamba’da 94 bin metrekare alan üzerinde 12 fabrika kurulacak ve 2 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlanacak. Çalışmaların 2024 yılında tamamlanarak fabrikaların açılması planlanıyor.

Çarşamba’da iş olanakları artıyor

Çarşamba’da yatırımların artarak devam ettiğini vurgulayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mızı bir yatırım ve istihdam kenti haline getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Tekstilkent bölgemizde de çalışmalarımız sürüyor. 8 fabrikamız yükseliyor. 94 bin metrekare alan üzerindeki 12 fabrikamızı inşallah 2024 yılında Çarşamba’mızın, bölgemizin hizmetine sunmuş olacağız. 2 bin 500 kişilik bir iş olanağından bahsediyoruz. Çarşamba Organize Sanayimizde de 7 bin 500 kişilik bir iş sahası oluşuyor. 2 büyük yatırımımız ile birlikte Çarşamba’mızda 10 bin kişilik büyük bir istihdam fırsatı oluşacak. Yatırımlarımız ile birlikte Çarşamba artık göç alan, sanayisi gelişmiş, üretim olanakları artmış bir kent haline geliyor.  Göreve geldiğimiz ilk günden beri, ‘önceliğimiz aş, önceliğimiz iş’ diyerek durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettik. Şimdi bu çalışmalarımızın karşılığını gördükçe, fabrikalarımız hayata geçtikçe oldukça gururlanıyoruz, mutlu oluyoruz. Bundan sonra inşallah Çarşamba’mız göç alan bir kent haline gelecek, hemşehrilerimiz farklı şehirlere çalışmak için gitmek zorunda kalmayacak. Eğitimden istihdama, sanattan spora Çarşamba’mız adından söz ettirmeye devam ediyor. Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.