ÇARŞAMBA’DA CUMHURİYET COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü Çarşamba’da coşkuyla kutladı. Çarşamba Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yılına ithafen Çarşamba Halk Kütüphanesi ve Ferhan Şensoy Sanat Galerisinin açılışları gerçekleşirken; 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında yüzlerce kişinin katılımıyla fener alayı yürüyüşü yapıldı. Başkan Doğan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı Çarşamba’da açılışlar ve fener alayı ile kutlandı. Cumhuriyetin 100’üncü yılına ithafen gerçekleşen Türkiye’nin AVM içerisindeki en geniş kapsamlı halk kütüphanesi olan Çarşamba Halk Kütüphanesi ve Çarşambalı sanatçı Ferhan Şensoy’un ismini taşıyan Ferhan Şensoy Sanat Galerisi’nin açılışları protokol üyeleri ve vatandaşların yoğun katılımları ile gerçekleşti. Gerçekleşen fener alayı yürüyüşüne ise 7’den 70’e tüm vatandaşlar ellerindeki Türk Bayrakları ile katılarak Cumhuriyetin 100’üncü yılı için yürüdüler.

100’üncı yıla ithafen sanat galerisi açılışı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında ilçemizde 2 önemli açılışı  gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin AVM içerisindeki en kapsamlı halk kütüphanesi olan Çarşamba Halk Kütüphanemizin ve Ferhan Şensoy Sanat Galerimizin açılışlarını gerçekleştirdik. Ferhan Şensoy Sanat Galerimizin açılışını ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına  özel; Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanlarının eserlerinin yer aldığı "Açılış Sergimiz” ile yaptık. Çarşamba'mızın yetiştirdiği değerli sanatı insanı, hemşehrimiz, uzun yıllar Çarşamba Belediye Başkanlığımızı da yapmış olan Cemil Şensoy'un oğlu, Ferhan Şensoy'un ismini de ilçemizde yaşatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisine rahmet, kıymetli ailesine sabır dileklerimi bir kez daha iletiyorum. İnşallah hayata geçirdiğimiz bu merkez ile sanatın kalbi Çarşamba'mızda atmaya devam edecek” dedi.

Eğitim kenti Çarşamba’da  100’üncü yıla yakışır kütüphane

Başkan Doğan, “Türkiye’nin AVM içerisindeki en geniş kapsamlı halk kütüphanesi olan Çarşamba Halk Kütüphanemizin açılışını da gerçekleştirmiş olmanın haklı gurunu yaşıyoruz. Çarşamba’mız bir yandan da önemli bir üniversite kenti, öğrenci kenti.. Öğrencilerimizin, hemşehrilerimizin ihtiyaç duyduğu önemli bir kütüphaneyi ilçemize kazandırmış olduk. Burası içerisinde; 0-3 yaş, 3-6 yaş, 7-14 yaş kütüphanesi, yetişkin kütüphane, engelsiz kütüphane, sessiz kütüphane, dijital kütüphane, 7/24 kütüphane, kitap-kahve alanı ile konferans salonu olan Çarşamba Halk Kütüphanemiz küçük, büyük demeden tüm vatandaşlarımıza uygun olarak hazırlandı. İlçemize, hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çarşamba, Cumhuriyetin 100’üncü yılı için yürüdü

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu önemli günde, küçük büyük demeden 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızla fener alayında buluştuk. Ellerimizde şanlı Türk Bayraklarımız, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için yürüdük. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100’üncü yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum” diye konuştu.

İLGİLİ DİĞER HABERLER
Fikriniz mi var ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.